Меню

Історія села Верхнє Піщане

Село В-Піщане відноситься до Піщанської сільської ради м. Суми, Сумської області . Розташоване за 2 км від м.Суми на автошляху Суми – Курськ . В-Піщане відоме з ІІ половини ХVІІ століття. До 1967 року мало назву Парне. За даними книги «Історія міст і сіл Української РСР. Сумська область. — К.: Головна редакція УРЕ АН УРСР, 1967. — 695 с.» , поблизу Верхнього Піщаного виявлено давньоруські городища і 2 курганні могильники.

В селі є пам’ятник, зарахований до історичних пам’яток Сумщини. Це старенький трактор “Універсал -2”, який височить на постаменті в сільському парку. Напис на табличці свідчить про те, що на цьому тракторі з 1940 по 1968 роки працювала знатний механізатор республіки, одна з послідовниць П.М.Ангеліної в Сумському районі , трактористка з Піщаного - Ганна Іванівна Калітаєва.

За успіхи в розвитку сільського господарства 13 передовиків виробництва Піщанської сільради було нагороджено орденами і медалями. Серед них уродженці с.В-Піщане - Приходько Валентина Василівна - орденом “Знак пошани”, Доценко Софія Іванівна –орденом Трудового Червоного Прапора.

В селі є загальноосвітня школа І-ІІ ступенів, клуб “Супутник” на 160 місць, пошта, магазини