Меню

Вперше згадується про Піщане в царській грамоті 24 квітня 1703 р., даній полковнику Андрію Герасимовичу Кондратьеву, отриманій в спадок після полковника Герасима Кіндратовича Кондратьева:

«На Татариновой Луке, на р. Псёл, на усть речки Алешенки, пасека и мельница, - а ныне деревня Песчаная, да вольных черкасов 10 человек; да к той же деревне на дороге из Сум в Стецковку. Пахатная земля и сенные покосы, на вершине р. Рогозной купленной рыбный став и хутор».

Найстарішими вулицями є Шкільна, Вигонопоселенська. До 1917 р. в селі було всього 108 десятин землі, працюючих селян було 42, а даків – 72. Основним заняттям людей було сільське господарство. В селі було всього 9 коней, 6 корів, 8 плугів і боронок, 5 сіялок і вівці. Піщане багате на історичні та архітектурні пам’ятки. В 1899 р. в с. Піщане було збудоване земське училище. Допомагав побудувати, а також утримувати училище граф М.М. Толстой.

І тому, на засіданні Сумської повітової управи 15 вересня 1898 року було вирішено виразити подяку графу за його сприяння і допомогу Сумському земству в справі народної освіти. Зараз в цьому приміщенні знаходиться школа,цій будівлі вже 107 років. В 1931-32 був збудований патронат,куди привозили дітей-сиріт з інших сіл.

1931-1932 рр. – роки колективізації. Весною 1931 року в селі масово відбирали в людей корів, коней, овець, інше знаряддя праці.


Після війни було перезахоронено людей в братську могилу біля будинку культур, а в 1963 році перезахоронено загиблих людей в іншому місці: за будинком культури.В 1942 році, коли радянські солдати відступили, в село ввійшли німці – 10-та рота, в них було декілька машин, польова кухня, коні. Поселились вони в кращих хатах села.

Кругом братської могили був посаджений парк, якому майже 45 років. Його садили учні школи весною 1963 року. У війні брали участь 216 жителів, загинуло 118. Серед парку, 2 вересня 1972 року, в їх честь був споруджений і відкритий меморіальний пам’ятник на честь 20 річниці з дня визволення м.Суми від німецько-фашистських загарбників. Автор меморіального пам’ятника, архітектор Сіденко Степан Кирилович. Проект затверджений начальником о

В 1943 році утворився колгосп «Червоний партизан», працювати в колгоспі стало легше, з’явився перший трактор “Універсал» Харківського тракторного заводу.бласного відділу у справах будівництва і архітектури Дейнекою Анатолієм Івановичем від 23.02.1971р. Пам’ятник складається із стіни, висота якої 2.5 м, довжина 6.2 м, ширина 40 см. На постаменті – солдат з автоматом, який схилився на коліно, опустивши голову. Він ніби віддає останню пошану своїм загиблим товаришам.

В 1960 роках колгосп став мільйонером.